0

Styl ekologiczny kocha kolory, nie mając nic przeciwko makijażowi. Organiczne szminki, cienie do powiek, perfumy mają tyle kolorów ile dusza zapragnie. Najważniejsze jest to czego nie zawierają czyli metali ciężkich i szkodliwych konserwantów.

Nakładając codziennie rano makijaż, zastanawiamy się co zawierają nasze pudry, podkłady, tusze czy perfumy. Szminka, która wytrzymuje na ustach całą dobę, niemal pozbawiona jest składników nawilżających i wysusza usta. Duża grupa kobiet sądzi jednak, że dobre kosmetyki kolorowe czy perfumy muszą zawierać chemiczne składniki, bo bez nich nie ma odpowiedniej konsystencji i trwałości. Zdrową, naturalną alternatywę dla popularnych kosmetyków znajdziemy w perfumerii internetowej i aptece.

Im więcej klientek będzie się o nie pytało, tym większa szansa, że sprzedawcy wprowadzą je do masowej sprzedaży. Wśród kosmetyków ekologicznych mamy do dyspozycji całą gamę kolorów i produktów. W kosmetykach kolorowych powinno unikać się parabenów. Parabeny są bardzo popularne, ale niestety należą do grupy kontrowersyjnych konserwantów, podejrzanych o zaburzanie gospodarki hormonalnej. Do produkcji takiego tuszu stosowany jest nie tylko wosk pszczeli, ale, też woski roślinne. Wosk candelilla z wilczomlecza meksykańskiego nadaje zaś miękką, kremową konsystencję produktom i ma piękny połysk. Woski naturalne sprawiają, iż kosmetyki lśnią na naszej skórze, dając niesamowite uczucie komfortu, w niczym nie ustępując kosmetykom tradycyjnym.

Pomadki, które kupujemy w drogerii, perfumerii internetowej czy centrum handlowym mogą zawierać toksyczny ołów, którego trujące sole i tlenki kumulują się w organizmie.

Leave a Reply