Kosmetyki ekologiczne

Styl ekologiczny kocha kolory, nie mając nic przeciwko makijażowi. Organiczne szminki, cienie do powiek, perfumy mają tyle kolorów ile dusza zapragnie. Najważniejsze jest to czego nie zawierają czyli metali ciężkich i szkodliwych konserwantów.

Nakładając codziennie rano makijaż, zastanawiamy się co zawierają nasze pudry, podkłady, tusze czy perfumy. Szminka, która wytrzymuje na ustach całą dobę, niemal pozbawiona jest składników nawilżających i wysusza usta. Duża grupa kobiet sądzi jednak, że dobre kosmetyki kolorowe czy perfumy muszą zawierać chemiczne składniki, bo bez nich nie ma odpowiedniej konsystencji i trwałości. Zdrową, naturalną alternatywę dla popularnych kosmetyków znajdziemy w perfumerii internetowej i aptece.

Im więcej klientek będzie się o nie pytało, tym większa szansa, że sprzedawcy wprowadzą je do masowej sprzedaży. Wśród kosmetyków ekologicznych mamy do dyspozycji całą gamę kolorów i produktów. W kosmetykach kolorowych powinno unikać się parabenów. Parabeny są bardzo popularne, ale niestety należą do grupy kontrowersyjnych konserwantów, podejrzanych o zaburzanie gospodarki hormonalnej. Do produkcji takiego tuszu stosowany jest nie tylko wosk pszczeli, ale, też woski roślinne. Wosk candelilla z wilczomlecza meksykańskiego nadaje zaś miękką, kremową konsystencję produktom i ma piękny połysk. Woski naturalne sprawiają, iż kosmetyki lśnią na naszej skórze, dając niesamowite uczucie komfortu, w niczym nie ustępując kosmetykom tradycyjnym.

Pomadki, które kupujemy w drogerii, perfumerii internetowej czy centrum handlowym mogą zawierać toksyczny ołów, którego trujące sole i tlenki kumulują się w organizmie.

Dodaj komentarz