Mistrz perfumiarstwa: Jean-Claude Ellena

flakon perfum
W zeszłym roku Rafineria Ellena29 powiedział: „Przerażające, jeśli poczujesz zapach w ciągu dwóch lat, możesz powiedzieć „Ohh”.

Urodził się w Grasse we Francji w 1947 roku. Elena pochodzi z rodu perfumiarza. „Mój tata pił i jadł napoje, posiłki, książki lub pewne rzeczy bez wąchania. Nie czytałem tego.” „Dla niego rzeczy istnieją dzięki ich zapachowi. Nauczył mnie także, jak ważne jest słuchanie i dzielenie się”.

Ojciec Eleny jest perfumiarzem. Prawdopodobnie zapoczątkowując dzisiejszy rodzinny trend, Elena jest nie tylko znaną perfumiarzem, ale także jej bratem i córką. Tworzenie charakterystycznych zapachów jest wyraźnie widoczne w rodzinie.

Perfumiarz zaczął uczyć się wszystkiego o perfumach w wieku 17 lat w południowej Francji, zanim zapisał się do Givaudan. Pod koniec lat 70. Elena poznała Christiana Diora, Elizabeth Arden i słynnego perfumiarza Hermesa Edmonda Roudniczkę przed jej śmiercią w 1996 roku. Perfumiarz ogranicza swoją „paletę kolorów”, zmienia kształt swojej struktury i zwraca większą uwagę na szczegóły. Wpływ Roudniczki na Elenę był ogromny.

Dziś jest ekskluzywnym perfumiarzem Hermès. Dlatego od 2004 roku Elena wyprodukowała ponad 24 zapachy. Zaledwie cztery lata po dołączeniu do firmy sprzedaż perfum potroiła się, a jej zapach Terre d’Hermes już się potroił.

Według perfumiarza Fredericka Maru codzienne życie jest inspiracją dla wielu perfum Eleny.
„Nie interesuje mnie odtworzenie natury. Chcę to zmienić i stworzyć iluzję zapachu. Elena powiedziała kiedyś Los Angeles Times, że zapachy to coś więcej niż kwiatowe zapachy.

Dodaj komentarz