Jak właściwie pielęgnować cerę tłustą?

Mamy różne rodzaje cery, każda kobieta ma oczywiście inną, dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która powinna zależeć właśnie od rodzaju naszej cery. Na pewno warto wiedzieć, że wiele kłopotów w pielęgnacji przysparza nam przede wszystkim cera tłusta, której pielęgnowanie na pewno nie jest łatwe. Przede wszystkim posiadaczkami takiej cery są nie tylko nastolatki, ale również kobiety nieco starsze.

Jeśli więc i ty posiadasz cerę tłustą i nie do końca wiesz, jak należy ją właściwie pielęgnować, wówczas na pewno warto poznać kilka prostych zasad, dzięki której jej pielęgnacja będzie o wiele łatwiejsza. Na pewno bardzo ważnym elementem pielęgnacji każdej cery, nie tylko tłustej, jest jej właściwe oczyszczanie, a do tego celu najlepiej wykorzystać między innymi odpowiednio dobrany żel oczyszczający, który możemy stosować zarówno rano, jak i wieczorem.

Co więcej, cera tłusta na pewno ma również to do siebie, że lubi się błyszczeć, świetnie się w jej pielęgnacji sprawdzą przede wszystkim kosmetyki matujące oraz antybakteryjne, które powinniśmy posiadać. Również podczas wykonywania codziennego makijażu, dobrze jest mieć pod ręką specjalny podkład matujący oraz antybakteryjny, który będzie chronił naszą cerę przed błyszczeniem się. Po całym dniu koniecznie należy również dokładnie zmyć makijaż i tę zasadę powinny zapamiętać nie tylko posiadaczki cery tłustej, ale wszystkie inne panie.

Dodaj komentarz