Hermes Terre D’Hermes: przegląd perfum

Hermes Terre D'Hermes
Jest wiele fantastycznych perfum, które z łatwością udowadniają, że ​​najlepsze nieniszowe premiery mają miejsce w męskiej perfumerii.

Dior Homme, irys owinięty w ciepłą, słodką skórę, Lanvin Arpege Pour Homme, aksamitny fioletowo-irysowy fougere
to tylko niektóre z ciekawych przykładów.

Podobnie nowy zapach Jean-Claude’a Elleny, Hermes Terre d’Hermes, posiada szereg cech, które czynią go wyjątkowym. Wyrzeźbione wyrafinowanie jego eleganckiej struktury, niekonwencjonalne, przejrzyste podejście do nut drzewnych i niezwykła jakość jego składników. Kompozycja przywołuje intensywność światła słonecznego odbitego od białych kamieni rzymskich ruin.

Temat wieloaspektowej przejrzystości Elleny, eksplorowany w innych jego dziełach, od Cartier Declaration po Hermes Un Jardin Sur le Nil, będzie natychmiast rozpoznawalny w Terre d’Hermes. Mimo to wydaje się, że temat zyskał jeszcze większy połysk, świetlistość i elegancję. Jego motywem przewodnim suchego blasku są nuty cytrusowe, które mienią się jak kryształki zatopione w białym marmurze. Przejrzystość jest wzmocniona lekko ziołowymi nutami zielonymi oraz rześkim jedwabiem drewna i wetywerii.

Niekonwencjonalnie, zamiast układać kompozycję w klasyczny męski tryptyk z cytrusami, drewnem i piżmem, perfumiarz całkowicie rezygnuje z tego drugiego. Zamiast tego pył mineralny spaja całą aranżację, zawieszając światło i zachowując wrażenie oślepienia przez słońce.

„Sztuka nie odtwarza tego, co widzialne, czyni widzialnym” – napisał jeden z moich ulubionych malarzy ekspresjonistycznych, Paul Klee. Terre D’Hermes nie pachnie niczym łatwo rozpoznawalnym w naturze, ale pozwala wejrzeć w sen wyczarowany przez wyobraźnię perfumiarza. Nazwa zapachu jako męski nie powinna powstrzymywać kobiet przed jego wypróbowaniem, zwłaszcza jeśli są one stronnicze dla aromatów Elleny. Orzechowa nuta wetywerii, którą tak bardzo pokochałam w Vetiver Tonka, zawiera bazę Terre D’Hermes. O ile jednak Vetiver Tonka to opowiadanie, o tyle Terre to powieść pełnometrażowa.

Nuty kompozycji obejmują grejpfrut, pomarańczę, krzemień, pieprz, różowy pieprz, geranium, paczulę, cedr, wetiwer i benzoes. Wielkość opakowań dla tego zapachu to 200, 100 i 50 ml

Dodaj komentarz