Grasse to światowa stolica perfum

Grasse
Na południu Francji istnieje wiele cudów dla tych, którzy mają szczęście przejść przez ten bujny krajobraz. Ci, którzy nie mogli podróżować na piękne południe Francji, byli zahipnotyzowani i urzeczeni opowieściami o tym regionie. Śródziemnomorskie fale i wiatry, majestatyczne góry, ciepłe pieszczoty urokliwych wiosek: na południu Francji każdy znajdzie coś dla siebie.

Spokojne i znane miasto na południu Francji. Idealnie położone w pobliżu Nicei i Cannes, bramne miasto Grasse znane jest od wieków jako światowa stolica perfum.

Historia Grasse

Światowa stolica perfum zdobyła ten tytuł dzięki dziesięcioleciom fascynującej historii. Firma Grasse, pierwotnie znana ze swojego doświadczenia w garbowaniu, przygotowała grunt pod wiele postępów technologicznych w branży, produkując pożądaną skórę wysokiej jakości. Jednak ta wysokiej jakości skóra śmierdziała i sprawiała, że ​​arystokraci, którzy kupowali rękawiczki z włókna skórzanego, poczuli się niekomfortowo. Słynny Tanner Grasse Gallimard stworzył koncepcję pachnących skórzanych rękawiczek, aby utrzymać wysoką jakość skóry poprzez maskowanie nieprzyjemnych zapachów. Jego wynalazek zachwycił królową Francji Katarzynę Medyceuszy i stał się ważnym elementem społeczeństwa francuskiego.

lawenda

Wraz z wynalezieniem pachnącej skórzanej rękawicy Grasse zyskało światowe uznanie, a XVII wiek był dobrym czasem dla małego górskiego miasteczka na południu Francji. Jednak w następnym stuleciu pojawiła się konkurencja o wyroby skórzane z sąsiedniej Nicei i wysokie podatki na skórę. To położyło kres produkcji pachnących skórzanych rękawiczek w Grasse. Jednak połowa udanych produktów ma potencjał, aby wyżywić kwitnący przemysł w Grasse, przemysł perfumeryjny.

Dzięki bogatemu klimatowi i środowisku Grasse było w stanie wyprodukować wiele pięknych kwiatów, takich jak róża, jaśmin, kwiat pomarańczy, lawenda i dzika mimoza. Dzięki temu, że jest egzotycznym i pożądanym zapachem, Grasse stało się światową stolicą perfum, w której w tym stuleciu osiedliło się wielu farmaceutów i perfumiarzy.

Nowoczesne zioła

Nowoczesne, markowe perfumy wykorzystują syntetyczne chemikalia i są produkowane w tańszych miejscach za granicą, ponieważ wiele międzynarodowych korporacji próbuje obniżyć koszty produkcji perfum. … Jednak Grasse po raz kolejny udowodniło, że są odporne na zmiany pogodowe i procesy i nadal utrzymują swoją reputację światowej stolicy perfum, pomimo większości zapachów.

Grasse nadal reprezentuje prawie 10% światowego rynku perfumeryjnego i prawie 50% francuskiej produkcji perfum, co czyni je imponującym miastem liczącym nieco ponad 50 000 mieszkańców. Nie ma lepszego miejsca do nauki sztuki perfumeryjnej niż Grasse, więc każdy, kto marzy o zostaniu akredytowanym „nosem”, będzie trenował i spędzał czas w Grasse.

Jeśli jesteś w Grasse…

Grasse to miejsce do odwiedzenia, niezależnie od tego, czy lubisz perfumy, czy nie. Prawdopodobnie najważniejszą misją Grasse jest bezpłatna wizyta w najstarszych perfumeriach w Grasse, Gallimard, Molinard i Fragonard. Gallimard to w rzeczywistości najstarsza perfumeria we Francji i trzecia najstarsza perfumeria na świecie. Podczas tych wycieczek możesz także być świadkiem tworzenia perfum lub tworzyć własne arcydzieła. Jeśli kochasz kwiaty, wybierz się na spacer po jednym z wielu pól kwiatowych w Grasse. Nie przegap muzeum w Grasse.

Dodaj komentarz