Frederic Malle Monsieur- Silny i zaskakujący aromat

perfumy
Editions de Parfums Frederic Malle jest niczym innym, jak tylko artystycznym, często myślącym przyszłościowo domem. To marka o fundamentalistycznym podejściu do różnych gatunków perfum w historii, podkreślającym niektórych z najbardziej znanych perfumiarzy działających pod kuratelą samego Malle. Jednak skomponowany przez Bruno Janovica w 2016 roku Monsieur nie wydaje się jednym z takich zapachów. Bruno zawsze był trochę dziwny. Spójrzmy tylko na jego portfolio, aby zobaczyć, co mam na myśli. A tutaj postanawia obalić męską atmosferę paczuli z minionych dziesięcioleci prawie przenikliwymi środkami aromatycznymi, jakby chciał powiedzieć, że właśnie tak pachniałaby butelka Givenchy Gentleman (1974) twojego taty, gdyby została skomponowana przez dom dzisiaj. Cóż, Bruno, rozumiem, co masz na myśli, ale czy to naprawdę jest sposób, w jaki chcesz zmarnować swój strzał w nieśmiertelność w ramach galerii dobrego smaku Malle?

Ledwo mogę odróżnić szaloną nutę karmawood, olibanum i akigalawood od tej użytej w sztucznym oud, który wypuszcza Tom Ford, ponieważ ma dosłownie tę samą krawędź, ale podkręciła się jeszcze wyżej tylko z paczulą na górze. Nadal nie rozumiem, dlaczego ktoś uważa, że ​​coś pachnącego jak węglan sodu i sproszkowany wybielacz tworzy dobrą nutę bazową, nie mówiąc już o używaniu go w tak wysokich dawkach jak Monsieur. Fuj. Bombastyczny początek zaskakuje paczulą rozciągniętą na mandarynkę i kardamon. Jest tu miodowa nuta, przypominająca vintage Givenchy Gentleman, która prawdopodobnie jest cywetonem, ale całkowicie pozbawiona głębokiego piżma, przez co jest wulgarna i nieprzyjemna. Zielona gładkość paczuli powstrzymuje to do pewnego stopnia, prowadząc do przyjemnego środka z wanilią bourbon, który daje odrobinę wytchnienia od surowego początku, aż gulasz z norlimbanolu w bazie zacznie gotować się na skórze.

Pochodząc od kogoś, kto lubi Dior Sauvage i One Man Show Oud Edition, nie jestem osobą, która nienawidzi tej nuty, jeśli jest używana rozsądnie. Ale tutaj jest po prostu złożona i ponownie złożona z dosłownie każdą inną drzewną cząsteczką Givaudan. Ostatnio natknąłem się na tę skórzaną nutę, która robiła rundy, aż w efekcie zaczynała pachnieć, jakbyś był po łokcie zanurzony w wiadrze pełnym środka do czyszczenia podłóg klasy instytucjonalnej. Piżmo zbliża się do końca, ale niczego nie ratuje. Projekcja jest umiarkowana, ale trwałość jest niestety wieczna. Jeśli podoba Ci się Tom Ford Oud Wood to prawdopodobnie jest to Twój zapach następnego poziomu, zwłaszcza jeśli lubisz zapach pudru do szorowania. Monsieur najlepiej nosić jesienią lub zimą jako swobodny zapach, chociaż nie nosiłbym go w tym okresie cały czas, ponieważ czułbym się, jakbym szorował komercyjny kaptur przez cały dzień, zanim zarzucę spodnie khaki i koszulkę polo przed zjedzeniem kolacji w lokalnym barze. Blech…

Jeśli Fredric Malle chciał mieć czarną owcę w rodzinie, to naprawdę nie mógł zrobić lepiej, ponieważ tylko Geza Shoen lub Olivier Gillotin robili rzeczy na tym samym poziomie dziwności, co Bruno Jovanovic. W przeciwieństwie do Shoena czy Gillotina, Bruno odniósł nieco większy sukces w późniejszych latach za pasem i był bardziej gotowy do wyboru przez Malle, ponieważ ten ostatni jest prawie tak samo skupiony na sile, jak na artyzmie. Oznacza to, że ​​nigdy nie wybrałby naprawdę odważnego perfumiarza jak Bruno Fazzolari czy Andy Tauer, ponieważ mają zbyt mało czasu na estetykę jego marki. Mam nadzieję, że jesteś szczęśliwy Malle, ponieważ zasłużyłeś na ten dziwny, na wpół upieczony horror, w którym olejek z paczuli spotyka się z Pine-Sol, tak jakbyś nie nauczył się swojej lekcji, pozwalając Jovanovic’owi stworzyć Dries Van Noten par Frederic Malle dla ciebie trzy lata temu. Po raz kolejny fani tego rodzaju niezwykle wstrząsających drydownów mogą się tym cieszyć, więc nie wierz mi na słowo, ale nie znajduję nic odkupieńczego w Monsieur. Editions de Parfums Frederic Malle za wszelką cenę. Jeśli szukasz nowoczesnego zapachu ze skóry paczuli, trzymaj się Gucci Guilty Absolute Pour Homme, który osiąga ten efekt bez powodowania oparzeń chemicznych nosa i kosztuje połowę ceny. Dziwaczne i zwariowanie zakończenie!

Dodaj komentarz