Drogie perfumy są najlepsze?

flakon perfum
Zawsze uważano, że im wyższe perfumy, tym lepsze powinny być. Ale czy to naprawdę? Istnieje kilka powodów, dla których butelki perfum są tak drogie. Po kilku badaniach, oto trzy główne powody ich przeszacowania.

1. Wiele czasu i badań poświęca się na ich tworzenie.
Zasadniczo większość luksusowych marek perfum ma więcej zasobów dostępnych dla poszczególnych laboratoriów w celu tworzenia i ulepszania zapachów. Bezpłatny budżet oznacza, że ​​naukowcy mają więcej czasu na eksperymenty i mają dostęp do szerszego zakresu zasobów. I pamiętaj, że ci naukowcy również muszą być opłacani.

2. Drogie perfumy zawierają drogie składniki.
Nie trzeba dodawać, że ma to również związek z ich budżetem. Oczywiste jest również, że im większa liczba użytych składników, tym wyższa liczba na etykiecie. Zbieranie lub produkcja tych materiałów również zwiększa całkowity koszt, niezależnie od tego, czy materiały są zbierane w dużych ilościach z ogrodu kwiatowego, czy produkowane w laboratorium.

3. Ich globalny marketing.
Wiele luksusowych marek wydaje miliony dolarów tylko na promowanie perfum, które trudno sprzedać. I płacisz za ten marketing. Ponadto im bardziej wyrafinowane jest to opakowanie perfum, tym lżejszy portfel. Za fantazję o kryształach w butelce i diamentowych ćwiekach płacisz dużo za zapach w środku, a w niektórych przypadkach nawet więcej. Można powiedzieć, że sama butelka jest częścią doświadczenia.

Nie sądzisz, że te punkty są wystarczająco rozsądne? Tak myśli wielu miłośników perfum. W końcu, jeśli wkładasz dużo czasu i wysiłku w zrobienie swojej ulubionej butelki perfum, musi być lepiej, prawda?

… musi. W końcu żadna z ważnych rzeczy w świetle niedociągnięć, które znaleźliśmy…

1. Być może tania butelka perfum, która tak dobrze pachnie.
Naprawdę nie musisz o tym dużo myśleć. Przemysł perfumeryjny rozwija się na całym świecie, a na rynku komercyjnym istnieje wiele rodzajów zapachów. Perfumy są jak jedzenie. Może być wysokiej jakości i tani. Nie musisz marnować portfela ani przekraczać budżetu tylko po to, by ładnie pachnieć. Dotyczy to również długowieczności. Drogie perfumy nie oznaczają, że dłużej utrzymają się na skórze. Teraz mogę wylać na głowę co najmniej 50 drogich perfum, ale teraz jest to gorsze pod względem długowieczności niż wieczność CK.

2. Z tą ceną nie należy obchodzić się prawidłowo. Bez względu na cenę perfum
unikanie bezpośredniego światła słonecznego lub umieszczanie ich w zbyt zimnym miejscu szybko obniży ich jakość. Utrata 6 dolarów to jedno, ale strata ponad 100 dolarów tylko po to, by rozkoszować się słońcem, jest denerwująca.

3. Tylko dlatego, że zawiera drogie składniki, nie oznacza, że ​​jest bezpieczny.
perfum jest stale wymienianych w tym, czego naukowcy uważają, że należy ich unikać ze względu na ich potencjalną zawartość alergenów. Wszystkie naturalne lub syntetyczne zapachy to koktajle chemiczne, które pomagają poprawić zapach. Niezależnie od kosztów, nie ma znaczenia, czy musisz iść do szpitala tylko po spray. Osoby o wrażliwej skórze są jeszcze bardziej zirytowane.

Jeśli perfumiarz jest tak samo przejrzysty co do składników, jak w przemyśle spożywczym, ten drugi powód jest mniej wrażliwy. Ale to wszystko z powodu bardzo realistycznych luk prawnych w normach regulacyjnych przemysłu perfumeryjnego, z których żadna nie jest zobowiązana do ujawniania czegokolwiek.

Najgorsze jest to, że ostatnie badanie 17 popularnych zapachów wykazało nawet, że zawierały co najmniej 1
niezadeklarowanych substancji chemicznych. Wśród tych chemikaliów jest ftalan dietylu. Jest to substancja chemiczna, która wiąże się z różnymi problemami wzrostu u około 97% zdiagnozowanych Amerykanów.

Czy nadal uważasz, że wydawanie takich pieniędzy może poważnie zachorować Ty i Twoi bliscy? Jak wiecie, nie bez powodu nazywane są perfumami „luksusowymi”. Jeśli masz czas, spójrz na znaczenie tego słowa.

Dla mnie perfumy to smak. Jest wiele tanich rzeczy, takich jak jedzenie, więc teraz jem ponad 1000 dolarów za funt letnich czarnych trufli. Nie bój się więc próbować różnych zapachów tylko dlatego, że cena jest niższa niż w przypadku innych kolekcji.

Oto pytanie, które należy sobie zadać: Czy kupując perfumy, to ty wąchasz perfumy, zanim spojrzysz na cenę, czy na odwrót? Mam obydwa rodzaje przyjaciół, każdy z własnym sposobem myślenia. Kim jesteś?

Dodaj komentarz