Dior – Recenzja wody toaletowej Sauvage

Dior Sauvage
Sauvage jest największym bestsellerem marki Dior od czasu jego wprowadzenia na półki sklepowe w 2015 roku. Reklamy telewizyjne, billboardy, skaczące z każdego zakątka buty promocyjne dowiodły, że niestety ponadprzeciętne wysiłki marketingowe mogą zrekompensować poniżej przeciętnej wysiłek w produkcji perfum.

Film wygląda tak: promotor zapachu Diora Sauvage, Johnny Deep, znajduje się na środku pustyni, która wygląda jak miejsce w Nevadzie, gdzie gangsterzy po krwawej strzelaninie pozbywają się ciał przeciwników (a tak przy okazji śmierdzi) i szuka siebie i swojego zapachu. Co to jest śmierdzący dobry wygląd? Cytując youtuberkę i recenzenta perfum Katie Puckrik: Czy to truchło ofiary drogowej? Oświetlone słońcem pozostałości obiadu kojota? Wstrętne szambo za laboratorium? Spogląda na dolinę i uświadamia sobie straszliwą prawdę „Jestem tym, z którego wydobywa się zapach”. Dodam, że nawet tak wielki aktor, jak Johnny Deep, nie mógł ukryć wyrazu swojej twarzy, całkowitego rozczarowania i obrzydzenia z powodu perfum, które zmuszony jest reklamować. Długi hazardowe to prawdziwy wrzód na tyłku.

Po tym, jak zostali zmuszeni do wycofania głównej reklamy z powodu incydentu w rodzinie Deppów (gdy Amber przypadkowo uderzyła Johnny’ego w twarz), sprytni ludzie z Diora postanowili skupić się na influencerach i youtuberach. Podobnie jak rykoszet, łaska Sauvage rozprzestrzeniła się na wszystkich innych recenzentów i wszystkich tych, którzy nie znają sztuki perfumeryjnej i nie mają perfumeryjnego gustu. Naprawdę dałem z siebie wszystko, aby znaleźć coś dobrego w Diorze Sauvage. Częste wizyty w perfumerii, wypróbowywanie na blotterach, mojej i moich znajomych (żeby wyeliminować możliwość, że to ja miałam problem z tym zapachem) i za każdym razem wynik był – co jest do cholery?! Chwilę później nastąpiło zdziwienie, jak te perfumy zyskały taką popularność w ciągu zaledwie dwóch lat. Moje głębokie kondolencje, bo za każdym razem, gdy ktoś je kupuje, jedna wróżka zapachowa traci skrzydła.

Dior słynie z legendarnych perfum o silnym charakterze. Czy muszę wspomnieć o Fahrenheit lub Dior Homme? W porównaniu z nimi Sauvage nie ma śladu charakteru, a jego kompozycja zapachowa jest niczym przeciętny odstraszacz komarów. Gorzka, łzawiąca, bezkształtna i bezsensowna mieszanka złego smaku i absurdu. Brutto! Jeśli uważasz, że jestem subiektywny i że perfumy są sprawą osobistą, poszukaj w Internecie recenzji dowolnego znanego krytyka perfumeryjnego, a zobaczysz, że każdy z nich kocha inne perfumy. Ale łączy je jedno: absolutna pogarda wobec Dior Sauvage. Jeśli chodzi o osiągi, są doskonałe i trwają jak opryszczka… Radzę nosić go podczas wędkowania, będziesz miał najlepszą ochronę przed komarami i muchami.

Olfaktoryczne krawędzie zapachu: aromatyczny, fougere
Nuta górna: bergamotka z Kalabrii, ziarno pieprzu
Nuta środkowa: lawenda pieprz syczuański i różowy, elemi, geranium, paczula, wetyweria
Nuta dolna: cedr, labdanum, ambroksan

Dodaj komentarz