Avon Deneuve od Catherine Deneuve – Perfumy damy

perfumy
Choć logiczne byłoby, gdyby perfumy inspirowane aktorką i perfumiarzem Catherine Deneuve były jednym z najbardziej poszukiwanych rarytasów, założę się, że wielu byłoby w szoku, gdyby się dowiedzieli, że to produkt firmy Avon. To, co jest prawdopodobnie jednym z najwspanialszych szyprów kwiatowych, jakie kiedykolwiek stworzono, Deneuve by Catherine Deneuve, rzeczywiście powstało w obrębie tej marki.

Naprawdę pochodzi z Avonu, który pod koniec lat 80. desperacko chciał zmienić swój wizerunek. Był postrzegany jako prostacka staromodna marka, wypuszczająca produkty, które posiadała twoja matka, A młodsze pokolenie w tamtym czasie nie chciało mieć z nim nic wspólnego. Kim więc chcieli być? Pewna grupa jego członków zapragnęła być jak Catherine Deneuve. Madame Deneuve właśnie zagrała w horrorze artystycznym The Hunger, jako wampirzyca Miriam Blaylock. Ktoś w biurach firmy Avon pomyślał, że połączenie Deneuve i Avonu w celu stworzenia pierwszych perfum marki, które będą sprzedawane w domach towarowych, to fantastyczny pomysł. Nie był. Sprzedaż obwoźna „Avon Ladies” skarżyła się, że ich klienci będą prosić ich o perfumy Avon, których nie mogliby sprzedać. Cena przekraczała 150 USD za uncję., co w tamtym czasie było poza aspiracją. Zwłaszcza w porównaniu z ich typowymi perfumami sprzedawanymi za mniej niż 10 USD. Avon nie miał żadnych kontaktów w świecie domów towarowych i byli postrzegani jako aroganccy intruzi. Przez to nie ułatwiano im wynajęcia stoisk z własnymi perfumami w całym kraju. W sumie nie można było ich znaleźć i zawyżone ceny w porównaniu z innymi zapachami były idealnym połączeniem pracującym na porażkę. Deneuve autorstwa Catherine Deneuve powinny były zniknąć bez śladu.

Tyle że kilka osób mogło je powąchać i powoli, przekazywane ustnie, stały się bardzo poszukiwane. Próbowałem tej esencji po raz pierwszy w połowie lat 90-tych, kiedy byliśmy na imprezie omawiając najpiękniejsze aktorki i nazwałem Catherine Deneuve „Brigitte Bardot z mózgiem”. Mama mojego kolegi nachyliła się nade mną i powiedziała, że ​​perfumy, które miała na sobie, to perfumy Catherine Deneuve. Zaciągnąłem się zmysłowym kwiatowym szyprem zamglonym zielonymi strzałami. To było niebiańskie. Potem będąc w USA nalazłem swoją butelkę w jednym z tych kiosków w centrach handlowych, w których kilka lat później ustawiono na sobie pudełka z perfumami. To jedna z moich najcenniejszych butelek. Rozwój perfum, złożony z fragmentów wywiadów udzielonych przez panią Deneuve, był tak samo pełen niekompetencji, jak nieprzemyślany plan dystrybucji. Ludzie biznesu nie mogli dojść do porozumienia, na jaki rynek strzelali, co spowodowało, że perfumy ugrzęzły w piekle rozwoju węchu. Pani Deneuve i perfumiarz Jacques Veromel nadal pilnie nad tym pracowali. Podczas gdy trwała cała kłótnia o marketing, aktorka zdecydowała się na ostateczny krok. Kiedy przestali się kłócić, odkryli, że czekają na nich gotowe perfumy.

Kompozycja Deneuve otwiera się z sykiem aldehydów, które przykuwają naszą uwagę. Pod spodem znajduje się zielona para geranium i galbanum. Pan Veromel używa początkowo galbanum jako mglistej zieleni. Intensyfikuje się, ale także wychodzą kwiatowe nuty, takie jak jaśmin, nagietek i kwiat pomarańczy, które w tej miksturze są głównymi składnikami kwiatowego serca. Perfumiarz perfekcyjnie osiągnął równowagę, ponieważ trzy kwiatowe nuty wraz z galbanum tworzą intensywnie zielony kwiatowy akord, który jest jednym z największych środkowych osiągnięć w perfumerii. To wszystko przechodzi w tradycyjną szyprową bazę pełną mchu dębowego i cywetu. Takie zakończenie jest wszystkim, czym powinny być perfumy, które według mnie są bardzo seksowne. Deneuve ma 10-12 godzin życia i przeciętną projekcję.

Butelki tych perfum rzadko pojawiają się na internetowych portalach aukcyjnych i najczęściej można je znaleźć jako wersje mini. Zachowaj ostrożność przy zakupie jednej z nich. Jak wspomniałem w wcześniej, aldehydy są znane ze swojej lotności, a w nieopakowanym mini otrzymasz zapach, który prawdopodobnie już nie ma tych górnych nut. Z tym zastrzeżeniem nadal powiem, że warto doświadczyć reszty perfum. Powiedziałem to wcześniej i powtórzę to jeszcze raz. Deneuve by Catherine Deneuve to jeden z najwspanialszych szyprów kwiatowych w historii.

Dodaj komentarz