Armani Prive Ambre d’Orient: recenzja

Armani Cedre
Arabskie baśnie i opowieści wciąż trzymają perfumerię pod swoim urokiem. L’Artisan Traversee du Bosphore zabrał nas w podróż do Stambułu z czasów osmańskich. Kilian Rose Oud zasugerował mocno haftowane jedwabie i błyszczące złote bransoletki z indyjskiego wesela. Frederic Malle Portrait of a Lady przekształcił angielskie róże w mauretański ogród. Nawet zwyczajowo minimalistyczny Diptyque zaprezentował Eau Duelle jako ozdobiony srebrną folią cukierek.

Teraz możemy dodać trzy nowe rozdziały do Baśni ​​1001 Nocy wraz z Armani Prive La Collection des Mille et une Nuits: Ambre d’Orient, Oud Royal i Rose d’Arabie. Zapach Ambre d’Orient został stworzony przez perfumiarza Firmenich, Fabrice’a Pellegrina, który jest również odpowiedzialny za wspomnianą Eau Duelle, Thierry Mugler Womanity, a także dwa wspaniałe (choć już wycofane) perfumy L’Occitane, Amber i Cinnamon Orange.

Ambre d’Orient Armani opiera się na klasycznym motywie bursztynu, budując bursztynowy akord wokół labdanum, tradycyjnych orientalnych nut balsamicznych i wanilii. Główną różnicą jest czysty, owocowy akord róży i jaśminu, który nadaje kompozycji figlarny, żywy charakter. Akcenty ziołowe i kadzidlane dodatkowo rozpraszają nieprzejrzyste bogactwo bursztynu; podczas gdy paczula, czyli kolejna klasyczna nuta orientalna dodaje ciepłego, promiennego odczucia wanilii i drewna w suchym powietrzu.

Mimo obfitej dawki wanilii, Ambre d’Orient nie staje się mdły. W rzeczywistości, jak na tak bogaty i odważny orientalny aromat, nie ma tak leniwego ciężaru, jak niektóre zapachy z tego gatunku. Perfumy przylegają do skóry jak najdelikatniejszy kaszmir, z wystarczającą ilością zacieków, by je zauważyć. Najbliższymi odpowiednikami byłyby Annick Goutal Ambre Fetiche i Tom Ford Amber Absolute; choć dla kontrastu Ambre d’Orient jest lżejszy i bardziej promienny. To dobrze dopracowany, wysokiej jakości zapach, ale ostrzegam, to Armani Prive, więc Ambre d’Orient jest wyceniony dość luksusowo!

Armani Prive Ambre d’Orient przynależy do rodziny kompozycji orientalnych. W swojej formule posiada nuty bergamotki i tymianku (otwarcie), nuty kadzidła, geranium i cynamon (serce), paczulę, żywicę oudową, drzewo sandałowe i wanilię (podstawa).

Dodaj komentarz