Czym są perfumy?

Warto sobie jednak zadać pytanie, czym tak naprawdę pachną perfumy. Mnóstwo kobiet mówi, że używa perfum. Nic bardziej mylnego. Pod tą nazwą w większości kryje się myśl o wodzie toaletowej lub wodzie perfumowanej , której stężenie jest o wiele bardziej słabsze od prawdziwych perfum. Nie trudno sobie zatem wyobrazić ile muszą kosztować. Młode kobiety, szczególności nastolatki zafascynowane są zapachami świeżymi, zazwyczaj kwiatowymi, które łatwo można dostać za niewielkie pieniądze korzystając z typowych marek typu Puma lub Adidas. Bardziej wymagające, zainteresowane światem mody i lubiące się wyróżniać w tłumie wolą poświęcić o wiele większą sumę kosztem niesamowitych doznań węchowych. Tego typu luksus odznacza się wyrazistością dzięki dokładnemu podziałowi składników na : nuty głowy czy nuty serca. Doskonałym przykładem twórców takowych kombinacji są domy mody Versace, Gucci, Max Mara czy też Chanel.


Niestety, zeszła epoka nieco różni się od dzisiejszej. Wpływy z przykrością widać do dzisiaj. Kobiety coraz częściej zapominają o szczególnej higienie, ograniczając się do podstawowych czynności. Ta grupa wiekowa rzadko kupuje perfumy lub też kupuje te z najniższej półki, często niebezpieczne dla zdrowia. Wśród najpopularniejszych drogerii, gdzie kupują Polki wyróżniają się : Sephora i Douglas.

Czy Bóg jest kapryśny

Bóg jest kapryśny, absolutny, tyran,który chce ciebie wyzyskać. Ty jesteś Jego sługą. Żyjesz w niewolniczej zależności od Niego, a to jest przecież niegodne ciebie. Bóg nie jest miłością. I co się dzieje teraz z człowiekiem? Nagle to drzewo, które nie stwarzało żadnych problemów człowiekowi, stało się problematyczne. przedtem sam przez się zrozumiały, nie budzący żadnych wątpliwości, nagle stał się problemem.

Człowiek się zastanawia. Kto tu mówi prawdę? Mam do wyboru jakby dwie prawdy. Ale gdzie jest prawda? Zobaczymy jak to zdanie opisuje grzech pod kątem pożądania. Drzewo jest rozkoszą dla oczu, a owoce nadają się do zdobycia wiedzy. Dlatego św. Rzeczywiście, cała tradycja Izraela jak i Pismo Św. streszcza to główne negatywne przykazanie dane człowiekowi. Jest ono wzięte jak gdyby z tej analizy i z refleksji nad opisem raju.

Co dalej dzieje się z człowiekiem? To człowiek utracił. Dalej mówi Pismo Św. że człowiek, kiedy zobaczył Boga, zaczął mieć przed Nim lęk. Skąd wziął się ten problem? na drodze, którą człowiek zapoczątkował w raju, kiedy zaprzeczył, że Bóg jest światłem. jest to wyraźnie powiedziane w Ewangelii św. Tak to sobie wyobrażał starszy brat. Teraz gdy on wrócił, ojciec może dać mu jeszcze jakąś możliwość. Jeżeli go chce jeszcze przyjąć, to niech będzie ostatnim parobkiem. Niech przebywa z końmi w stajni, niech im tam podaje siano. Ale z powrotem do domu go wpuszczać? Do tego tańce, muzyka, wspaniała uczta?

I szczyt tego objawienia jest na krzyżu. Wykochajcie w ten sposób, bo jest to miłość taka, jaką kocha Pan Bóg. Inne miłości są ziemskie, dla was możliwe i łatwo dostępne. Jeżeli ty kochasz swojego przyjaciela, to co ty wielkiego czynisz? To wszyscy robią. Jeżeli ty pożyczasz temu, który tobie pożyczył, czyż to jest coś wielkiego? Tak przecież jest w świecie. Ktoś do mnie przychodzi, to mu pożyczę, bo może za miesiąc ja też będę się musiał po coś zwrócić.

I wtedy mam drzwi otwarte, bo wiem, że on mi nie odmówi, skoro ja mu dziś nie odmówiłem. To jest coś normalnego. To jest miłość w wymiarze ludzkim. Czyńcie coś nadto, coś, czego cały świat nie czyni. I to pokazał na krzyżu. To jest miłość, która ma wymiar krzyża. daje się prowadzić na krzyż przez grzechy innych. I tam na krzyżu daje się zmiażdżyć, umiera. I to jest zwycięstwem chrześcijanina nad grzechem. To jest dopiero pełna miłość. Jezus jeszcze tę miłość uzewnętrznia w modlitwie, którą zanosi na krzyżu. Jezus, gdy stoi w obliczu swoich wrogów, którzy Go ukrzyżowali, nie ciska na nich gromów. Tutaj jest skonfrontowany Jezus z Barabaszem. Tutaj są skonfrontowane dwa typy miłości. Jedna miłość, to miłość Barabasza. On nie był byle jakim zabójcą. Barabasz był partyzantem. Był nawet otoczony honorami, jak u nas partyzant z czasów II wojny światowej. Walczył o wyzwolenie swojego narodu. Ale z bronią w ręku, przemocą i gwałtem. Barabasz należał do stronnictwa Sykariuszy. Taka jest dzisiaj powszechna opinia egzegetów.